Türkiye

Ocaklar’ı salya bastı

Balıkesir’in turistik ilçesi Erdek’e bağlı Ocaklar sahilleri de müsilaj( deniz salyası) kurbanı oldu.BALIKESİR (İGFA) – Marmara Denizi’nde görülen müsilaj, deniz dibini üzerinde etkisini göstermeye devam ediyor. Deniz tabanında ve açıklarda da yoğunlaşan müsilaj, su altı canlıların yaşamlarını da tehdit ediyor.Zemin tamamen salyaya bürünürken, deniz atları, yengeçler, küçük balıklar, kum üzerinde yaşayan canlıların solungaçları tıkandığı için ölüyor.

Balıkesir’in turistik ilçesi Erdek’in Ocaklar sahilindeki görüntüler büyük bir tedirginlik oluşturdu. Marmara Denizi’ni etkisi altına alan müsilaj (deniz salyası) Ocaklar’da da görülürken, denizin üzerini tamamen kapladı.

Yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı sonrasında tam kapanmanın kalkmasıyla kademeli normalleşmeyle birlikte turizm sezonunun da açılmasının beklendiği Ocaklar’da esnaf da endişe duymaya başladı. Yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını isteyen esnaf, “ Turizm şehri Balıkesir, Koronavirüs nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Deniz salyası da kirlilik oluşturuyor. Bu durumun bir an önce çözüme kavuşmasını arzu ediyoruz” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu