Türkiye

Pandemi güzellik algısını değiştirdi

Değişen dünya ve yeni gelişmeler, kadınların güzellik algılarında da değişikliğe neden oldu.

İSTANBUL (İGFA) – İsveçli güzellik ve teknoloji markası FOREO, dünyada güzelliğin ve tüketici alışkanlıklarının değişimi üzerine gerçekleştirdiği anket ile cilt bakımı hakkında birbirinden önemli bulgular elde etti.

 Pandemiyle birlikte de evden çalışmanın ve ekran başında görünürlüğün artmasıyla kadınlar yüzlerini eskisinden daha fazla analiz etmeye başladı. One Poll UK tarafından yürütülen anket sonuçlarına göre cilt bakımı kadınlar için şu anda güzellik için en önemli gündem konusu.

Ankete göre, pandemi dolayısıyla evlere kapandığımız ilk süreçten bu yana kadınların yüzde 60’ı makyaj yapmak yerine doğal güzelliklerine önem vermeye başladı. Bunun neticesinde kadınların herhangi bir makyaj ya da güzellik ürünü almak yerine cilt bakım ürünü tercih etme olasılığı 2 kata çıkmış oldu. Anket, cilt bakım alışkanlıklarının da geliştiğini ve evde profesyonel cilt bakımı talebinin eskisinden çok daha yüksek olduğunu da gözler önüne seriyor. Anket katılımcılarının yüzde 71’i evde profesyonel bakım sunan cilt bakım cihazlarıyla ilgilenirken, yüzde 73’ü de çok sayıda cilt bakım ürünü kullanmak yerine çok işlevli bir bakım cihazı aradığını belirtti.

Cilt bakımı konusunun önemine işaret eden bir diğer sonuç ise şöyle: 18-34 yaş arası kadınların beşte biri video görüşmesi yapmadan önce ciltlerini hazırlamak için erken kalktıklarını ifade ederken, beşte ikisi ise toplantı esnasında görüntüsünden memnun olmadığı için kamerasını kapattığını söyledi. Kadınların yüzde 60’a yakını cilt bakımı rutininin 10 yıl öncesine göre çok daha karmaşık olduğunu düşünüyor ancak kadınlar günde yalnızca 23 dakikasını cilt bakımına ayırabiliyor.  

FOREO CEO’su Boris Trupcevic cilt bakımının dönüşümüyle ilgili, “Yatak odalarını, banyoları ve el çantalarını dolduran kozmetik ürünleri, kadınlar daha akılcı teknoloji odaklı bir rutini benimsedikçe geçmişte kalabilir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu