Türkiye

Sabancı Vakfı, F20’de Türkiye’yi temsil edecek

Sabancı Vakfı, dünya genelinde 60’tan fazla vakfın üyesi olduğu Foundations 20 (F20) Platformuna Türkiye’den üye olan ilk ve tek vakıf oldu.

İSTANBUL (İGFA) – Geçtiğimiz yıl Eylül ayında iklim sürdürülebilirliği temasıyla online olarak gerçekleştirilen F20 üyelerinin toplantısı bu yıl sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği temasıyla Sabancı Vakfı’nın da katılımıyla G20 Zirvesi öncesinde Milano’da düzenlenecek.

Vakfın F20 platformu üyeliğini değerlendiren Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Sabancı Vakfı olarak Türkiye’de eğitime, kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak amacıyla ve tüm bireylerin haklardan eşit yararlandığı bir toplum misyonuyla uzun yıllardır pek çok çalışma yürüttüklerini söyledi. Yapılan çalışmalara katkı sağlaması açısından hem Türkiye’de, hem de yurt dışında yapılan iş birliklerine çok önem verdiklerini kaydeden Bilsel Safkan, “İş birliği yapmanın değişimi hızlandıran bir gücü olduğunu biliyoruz. Uzun yıllardır üyesi olduğumuz önemli uluslararası platformların yanı sıra şimdi de iklim gibi önemli bir konuyu gündemine alan F20 Platformu’nda Türkiye’yi temsil etmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu