Türkiye

Şehirlerarası seyahatlere ilişkin göçlerde geri dönüş hızlanacak

İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” konulu genelgesi ile şehirlerarası seyahat yasağına yönelik alınan yeni kararlar, seyahat sektöründe hareketlendirecek.

İSTANBUL (İGFA) – 17 Mayıs-1 Haziran arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat serbest olmaası dolayısıyla tam kapanma öncesinde yaşanan göçe ilişkin geri dönüşleri hızlandırdı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan biletall.com Ceo’su Yaşar Çelik, kapanmadan önce yaşanan göcün yavaş yavaş tersine dönmeye başladığını söyledi. Özellikle son 2-3 gündür bir hareketlenme yaşadıklarını kaydeden Çelik, “Bazı bölgelere geri dönüşlerin başlamasından dolayı talep daha fazla. Bu arada pandemi ile ilginin daha çok arttığı online biletler, geleneksel yöntemlere göre her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Yeni bir tedbir gelmezse 1 haziran sonrası sahil bölgelerine ve pandemi nedeniyle yayla turizmine talebin daha çok artacağını, hareketlenmenin daha yoğun yaşanacağını ön görüyoruz. Özetlemek gerekirse yavaş yavaş tünelin ucundaki ışık daha çok görünmeye başladı. Aşılanmanın daha çok yaygınlaşması ve vaka sayılarında yaşananacak düşüş ile birlikte turizmcilerin en yoğun olduğu yaz dönemide boş geçmeyecek” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu