Türkiye

Seren Serengil: Beynime oksijen gitmiyor

Geçirdiği mide ameliyatlarının ardından sağlık problemleriyle boğuşan Seren Serengil, son durumuyla ilgili takipçilerini bilgilendirdi. Hızla kilo verdiği gözlemlenen Serengil, “Şekerim düşüyor, beyne oksijen gitmiyor” dedi.
Sosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla magazin gündeminden düşmeyen şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, bir süredir Dumping sendromuyla mücadele ediyor. 
Sosyal medya hesabından sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Serengil, “Günde 10-15 ilaç içiyorum ama vücutta kalmıyor. O yüzden serum da alıyorum. Bunları kendi kafasızlığımdan yaptım, kabul ediyorum. Yemek yediğim anda midem bulanıyor. Yemek bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beynime oksijen gitmiyor” ifadelerini kullandı. 
 8 günlüğüne tatile çıktığını söyleyen Seren Serengil, Bodrum’da olduğunu, buradan da Fethiye’ye geçeceğini belirtti. Serengil’in günden güne erimesi ve son görüntüsü sevenlerini korkuttu.
DUMPING SENDROMU NEDİR?
Dumping sendromu, midenin bir bölümünün ya da tamamının alındığı ameliyatlar veya gastrik bypass operasyonu sonrası ortaya çıkabilen ve midenin çok hızlı boşalması ile karakterize bir semptom olarak tanımlanabilir.
Genellikle yemek yedikten 10 ile 30 dakika sonrası karın ağrısı, ishal, kusma, çarpıntı ve kramp gibi şikayetlere neden olabilen dumping sendromu mide çıkışındaki kasların iptal edilmesi nedeniyle midedeki besinlerin kontrolsüz bir şekilde ince bağırsaklara boşalması sonucu oluşur. Bu durum ani ve çok hızlı bir şekilde gelişir ve çoğunlukla şeker içeren yiyeceklerin tüketilmesinden sonra ortaya çıkar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu