Türkiye

Thodex kurucusunun yeni bilgileri ortaya çıktı

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Haftalardır gündemden düşmeyen ve halen bulunamayan Özer’in Türkiye’den kaçış planını 1 ay önceden planladığı ortaya çıktı.
CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk’ün açıklamalarına göre Thodex kurucusu Özer, Türkiye’den kaçmadan önce bununla ilgili bir plan yaptı. Ve bu planlamayı, 20 Nisan‘dan neredeyse 1 ay önce gerçekleştirdi.
Ayrıca Öztürk, Özer’in Mart ayında gizemli bir çifti Türkiye’de ağırladığını da bildirdi. Kim oldukları açıklanmayan çiftin Arnavutluk’tan Türkiye’ye geldiğinde Özer ile toplantılar yaptığı  ve bu görüşmelerin kaçış planlaması ile ilgili olduğu düşünülüyor. Toplantılar kapsamında neler konuşulduğu ve ne gibi kararlar alındığı ise bilinmezliğini koruyor.
Geçtiğimiz gün Arnavutluk’ta kaldığı eve baskın düzenlenen ve bulunmayan Özer hakkında, o ülkeden de kaçmış olabileceği ihtimalinin değerlendirildiği buna göre Arnavutluk’a ek olarak Kosova ve Kuzey Makedonya‘da da arama çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor.
Günlerdir aranan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, gündemi meşgul etmeye devam etmeye devam ediyor. Konuyla alakalı günlerdir süren çalışmalarında ne zaman sonuçlanacağı halen bilinmezliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu