Türkiye

Thodex’in kurucusu Özer’in saklandığı eve baskın!

CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk’ün haberine göre Arnavutluk polisi, Thodexin kurucusu Faruk Fatih Özer’in saklandığı eve operasyon düzenledi. Baskında Özer’in saklamasına yardımcı olan kişiler gözaltına alınırken, kendisine ulaşılamadı.
Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık vurgun yaparak Arnavutluk’a kaçtığı iddiası sonucunda başlatılan operasyonda yeni bir ilerleme kaydedildi. Daha önce Arnavutluk’ta kaldığı otele de baskın yapılmış, ancak Özer’in kısa süre önce otelden ayrıldığı belirlenmişti.
Yaklaşık 400 bin kişiyi dolandırıp 2 milyar dolar vurgun yapan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk Tiran’a kaçmıştı. Bu bilgiden sonra hakkında kırmızı bülten çıkarılan kurucu, İnterpol tarafından arananlar listesine dahi eklenmişti.
Türkiye’nin Arnavutluk resmi makamlarıyla kurduğu irtibat sonrası, Özer ülkede aranmaya başlandı. Bunun sonucunda polis bugün Özer’in kaldığı yeri tespit etti ve  operasyon düzenledi. Ancak operasyonda Özer’e ulaşılamadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu