Türkiye

Ünlü kadınlardan ‘fesh’ tepkisi!

[ad_1]

İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla feshedilmesine; aralarında Nurgül Yeşilçay, Öykü Serter, Şevval Sam gibi sanatçıların da olduğu çok sayıda ünlü kadından tepki geldi.
İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla feshedilmesine çok sayıda ünlü kadından tepki geldi.
İşte o tepkiler;
Şevval Sam: Haydi herkes dövüş sporlarına yazılsın! Orta Çağ’a dönüyoruz. Orman kanunları geçerli artık!
Nurgül Yeşilçay: İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı bunca kadın rahatça öldürülemeyecekti!
Aynur Doğan: Güne büyük kaygı, korku ve telaşla başlamak bir cehennem. İnsanın zulmü, günahlarından güçlendikçe artar!
Aylin Kotil: Sözleşmenin adı #İstanbulSözleşmesi. Kadınlara yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi için İstanbul’da imzaya açılan uluslararası bir sözleşmeden yani İstanbul adı ile anılan bir sözleşmeden çekildik. Bu da saçmalığa atılan böyle bir imza olarak tarihe yazılsın.
Ayşenil Şamlıoğlu: Nasıl karanlık bir güne uyandık böyle, katil tecavüzcü sırtı sıvazlanan yiğitler olarak sokaklarda gezecek. Kadını eve hapsetmek isteyen zihniyetin, her türlü hakkını görmezden gelenlerin bayramı bugün…
Evrim Doğan: Kadın cinayetleri politiktir…
SİZ KATİLLERLE SAF TUTUN BİZ KIZ KARDEŞLERİMİZLE SARILIRIZ
Oyuncu ve sunucu Öykü Serter ise kişisel Twitter hesabından; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamasını alıntılayarak şu mesajı paylaştı:
“Ar eder de az susar insan! Varilde gencecik kadın yakıldı üzerine beton döküldü bu ülkede… Ne yüzle çıkıp hâlâ konuşabiliyorsunuz, bir kadın olarak ne yüzle? Siz katillerle saf tutun, biz sarılırız kız kardeşlerimizle…” 

[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu