Türkiye

Volkswagen’e 1 Nisan pahalıya patladı!

Otomotiv devi Volkswagen 1 Nisan için yaptığı şaka ile yüzlerde tebessüm ettirmişti. Ancak bu şaka Volkswagen’e çok pahalıya patladı.

Alman otomotiv devi Volkswagen, geçtiğimiz günlerde karşımıza ilginç bir haber ile çıkmıştı. Firma, Amerika’da ismini Voltswagen olarak değiştireceğini açıklamıştı. Bu olaydan bir süre sonra ise bunun 1 Nisan şakası olduğu duyurulmuştu. Ancak yüzlerde tebessüm ettiren bu şaka Volkswagen’e baya pahalıya patladı.
Volkswagen’in Voltswagen şakasından sonra hisseler bir anda düşmeye başladı. Son günlerde yükselişe geçen firmanın hisseleri şakadan önce 38,60 dolar seviyesindeydi. Güzel bir ivme yakalayan ve Nisan’ın ilk haftasında 40 doları görmesi beklenen hisseler bu şakadan sonra sert bir düşüş yaşadı. 35 dolara kadar gerileyen bu hisseler, bazı şeylerin şaka götürmediğini bir kez daha gösterdi.
Volkswagen’e bu aklı kimin verdiği bilinmiyor. Düşünsenize Apple bir gün kalkıyor ve diyor ki biz Armut ismi ile yolumuza devam edeceğiz diyor. Bu şaka olsa bile borsa bunu kaldırmaz. Volkswagen’in şakadan sonra düşen hisselerini nasıl toplayacağı bilinmiyor.
Bugünün 1 Nisan olduğunu ve çeşitli firmaların Nisan şakası yapacağını aklınızda bulundurun. Bugün duyurulan çoğu ürün muhtemelen 1 Nisan şakası için olacak. Misal Razer şu an sosyal medya hesaplarından RGB saç boyasını tanıtıyor. Bunun bir şaka olduğunu belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu