Türkiye

Bakan Kasapoğlu’ndan Bitlis’e yeni yatırım müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bitlis il merkezi ve Tatvan ilçesini ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, Bitlis’te sportif erişimleri kolaylaştırma adına yaptıkları önemli yatırımlara yenilerinin ekleneceğini belirterek, “Butik gençlik merkezleri ile Bitlis’te gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak” dedi.
BİTLİS (İGFA)-  Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler ile birlikte Bitlis’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bitlis Valisi Oktay Çağatay tarafından karşılandı. Bakan Kasapoğlu, valilik ziyaretinin çarşı esnafını ziyaret ederek, karşılaştığı gençlere ve çocuklara kitap, futbol topu, basketbol topu ve satranç takımı hediye etti.

“BİTLİS MÜKEMMEL BİR POTANSİYELE SAHİP”

8 Ağustos Stadyumu’nda gazetecilere açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, Bitlis’in genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunu belirtti. Bitlis’in çok kısa vadede spor turizmi destinasyonunda bir kent olacağını söyleyen Bakan Kasapoğlu, Bitlis’in hem gençlik alanında, hem spor alanında mükemmel bir potansiyeli ve zenginliği barındırdığını söyledi.
BUTİK GENÇLİK MERKEZLERİ…
Atletizmiyle, futboluyla, basketboluyla, yüzmesiyle tüm Bitlis’i bu manada erişimi kolaylaştırma adına önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, semt sahaları ile sadece futbol değil basketbol, voleybol, tenis ve bununla birlikte yüzmedeki çalışmalarımız özellikle devam edeceğini kaydetti. “Yüzme bilmeyen kalmasın” kampanyasına Bitlisliler özellikle gençler olmak üzere bu rakamı yukarılara taşıtacaklarını belirten Kasapoğlu, “Tabi Bitlis’in tesisleşme noktasında da çalışmalarımız var. Stattayız, burası ile ilgili başka bir projemiz var. Stadımızı bir başka bölgeye taşıyoruz ve bununla birlikte bin 500 kişilik spor ve antrenman salonlarımızı kazandıracağız. Hem Bitlis’te hem de ilçelerimizde butik gençlik merkezlerimizi kazandırıp gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak. Gençlerimiz orada hem kendilerini geliştirecekler, hem eğlenecekler hem de spor yapma imkanı bulacaklar. Bitlis’in kış sporlarını da hem spor turizmi açısından hem de kayak sporu açısından çok ciddi şekilde projelerle zenginleştireceğiz. Bu manada da Bitlis çok kısa vadede spor turizmi destinasyonlarımızdan bir tanesi olacak. Bu anlamda valimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve tüm bürokrasimize teşekkür ediyorum. İnşallah spordaki çıtayı tüm ülkemizde yukarılara taşıdığımız gibi Bitlis bu anlamda öncü illerden biri olacak” diye konuştu.

Daha sonra Milli Atlet Saffet Elkatmış’ın evine ziyaret gerçekleştiren Bakan Kasapoğlu, ev ziyareti sonrası Bitlis Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Tatvan’da da incelemlerde bulunan Bakan Kasapoğlu’na burada da gençler sevgi gösterisinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu