Türkiye

Bakan Soylu, bayram namazını askerlerle kıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı namazını Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Düz Tepe Üs Bölgesi’nde bulunan askerlerle kıldı.

HAKKARİ (İGFA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkari’deki temasları kapsamında, beraberinde Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile İkiyaka Dağları’ndaki Düz Tepe Üs Bölgesi’nde askerlerle bir araya geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak askerlerle bayram namazı kılarak bayramlarını kutlayan Bakan Soylu, bölge itibarıyle karşı karşıya olunan terör, uyuşturucu, düzensiz göç gibi tehditlerin yanı sıra, bir yıldır bütün dünya ile eşzamanlı olarak sürdürülen virüs salgını ile mücadelenin de fedakârlıklarla devam ettiğini kaydetti.

“Aziz Milletimizin gösterdiği büyük sabır ve fedakârlığın hayırlı neticeleri inşallah en kısa sürede görünecek ve güzel ülkemiz bu sınavdan da alnının akıyla çıkacaktır” diyen Bakan Soylu, “Tarihin bize bıraktığı emanetin ve sorumluluğun farkındayız. 780 bin kilometrekaresi şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanın, Ay yıldızlı bayrağımızın bize verdiği sorumluluğun farkındayız. Binlerce yıldır her zorluğu aşabilmemize vesile olan hasletlerimiz, inancımız, kardeşliğimiz, aile yapımız, milli ve manevi değerlerimiz, sabrımız ve sorumluluklarına sahip çıkan anlayışımızla, inşallah bu son engeli de aşacağız. Bu vesileyle Aziz Milletimizin, tüm İslâm Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, geçen bayram aramızda olup bu bayram aramızda olmayan bütün sevdiklerimize ve Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu