Türkiye

CHP: “Öğretmenlerin aşılanma süreci tamamlanmalıdır”

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yüz yüze eğitime geri dönülmesi planlanan tarihe yaklaşılırken, öğretmenlerin aşıları vakit kaybetmeden tamamlanması gerektiğini söyledi.

BURSA (İGFA) – CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yaptığı basın açıklaması ile yüz yüze eğitime geri dönülmesi planlanan 17 Mayıs’a birkaç gün kala halen ilerleme kaydetmeyen öğretmenlerin aşılanması sürecini gündeme getirdi.

24 Şubat’ta koronavirüs aşısı olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un aynı günlerde öğretmenlerin aşılanmasına dair takvimi de açıkladığını hatırlatan Karabıyık, “Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın ısrarı sonucu okullarda yüz yüze yapılan sınavlar nedeniyle öğrenci ve öğretmenler arasındaki koronavirüs vakaları artış gösterdi. Aşılanmaksızın yüz yüze yapılan sınav ve dersler ile ilgili çekincelerimiz ne yazık ki doğru çıktı” dedi.

17 Mayıs’tan sonra okulların nasıl devam edeceği ile ilgili net bir açıklamanın henüz yapılmadığını kaydeden Lale Karabıyık, öğretmen aşılarının bir bilinmezlik olarak devam ettiğini söyledi. Halk Eğitim Merkezleri de salgın döneminde açık olmasına rağmen oradaki öğretmenler de aşı listesinde bulunmadığını kaydeden Karabıyık, “Okulların yeniden açılmasına sayılı gün kalmışken okullarda hayati önemi olan tedbirlerin vakit kaybetmeden tamamlanması, öğretmenlerin de iki doz aşıları tamamlanmadan riske atılmaması gerekmektedir. Tüm eğitim emekçileri vakit kaybetmeden aşılanmalı, en güvenli çatı olan okullarımız salgının yayılım aracına dönüşmemelidir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu