Türkiye

MSB: 5 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

ANKARA (İGFA) – Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyindeki operasyonlarını sürdürüyor. Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), “Teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz” notuyla sosyal medyadan fotoğraflı bir paylaşım yaptı. Bakanlıktan yapılan paylaşımda, Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları ile teröristlere darbe vurulmaya devam edildiği belirtildi.

Güçlü, Kararlı ve Muktedir! Irak kuzeyinde teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz.Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist daha Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi.#MSB #TSK pic.twitter.com/ucKH5gALBc— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) May 11, 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu