Türkiye

Engin Altay’dan yazılı açıklama

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan’ın kendisine yönelik sözleri ve hakkında yapılan suç duyurusu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, eski başbakanlardan Adnan Menderes ile ilgili sözlerinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çarpıtıldığını belirterek, “Söylediklerimde sayın Erdoğan’a yönelik bir saldırı yok. Belli ki Erdoğan, konuşmamı izlememiş ve dinlememiş, trollerin tezgahına gelmiş. Kendisine sosyal medya hesaplarımdan videoyu izlemesini tavsiye ediyorum. Millete söyleyecek sözü kalmayanlar, çarpıtma ve yalanlarla algı oluşturmaya çalışıyor. Troll aklı sarayı ve AKP’yi esir almış” değerlendirmesinde bulundu.
“Sayın Erdoğan bir de suç duyurusunda bulunmuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı jet soruşturma açmış, RTÜK de derhal konuyu gündemine almış. Erdoğan’ın talimatı üzerine devlet tüm gücüyle saldırıyor. Vız gelir tırıs gider. Suç duyurusunda ‘Amiraller Bildirisi’ne de atıf yapmışlar. Darbe girişimi yaftalaması peşindeler. Bu çamur tutmaz. Ortada bir darbe, bir çağrısı, darbe girişimi yok. Tek adam rejiminin ekonomiyi batırmasının ardından, sürekli gündeme getirilen bir darbe simsarlığı var. Darbe söyleminden rant devşirme, oy devşirme çabası var. Erdoğan’ın tehdit ve hakaretlerini aynen iade ediyorum. Bana yapılan hakaretleri, ben de yargıya taşıyacağım. Biz milletimize doğruları söylemeye devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu