Spor

Hocalar ilçesi yeteneğini arıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıklarının ortak projesi “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” Hocalar ilçesinde yapıldı 

 

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında ilçe de bulunun tüm ilkokul 3.sınıf öğrenci sporcuların katılımıyla ilçe de Asım Kocabıyık Kapalı Spor salonunda Afyonkarahisar ilinden gelen beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler nezaretinde gerçekleşti.

 

Hocalar İlçe Kaymakamı Hakan Kara Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koyuncu, İlçe Gençlik ve Spor ilçe Müdür V.  İsmail Barın da hazır bulunduğu yetenek taramasında çocuklar kendilerinden yapılmasını istenilen hareketleri bir yarışma eğlence rekabet ortamında büyük bir titizlikle gerçekleştirdiler. Toplam 10 istasyon dan oluşan etap sonun da Hocalar Belediyesi tarafından ikram edilen kek ve meyve suyu ikramlarını afiyetle yediler. İlçenin tüm köy ve kasabalarından gelen çocuklar birbirleriyle tatlı rekabet içinde geçen bu taramadan yüzleri gülerek ayrıldılar. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu