Türkiye

Malatya’da Güney Kuşak Yolu çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaların devam ettiği Güney Kuşak Yolunda incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, Güney Kuşak Yolu çalışmaları kapsamında 50 metrelik kuşak yolunda sathi kaplama yapılarak, ayrıca yolun düz hale getirilerek virajdan kurtarıldığını söyledi.

MALATYA (İGFA)- Malatya’da ulaşım ve trafik sorununu çözüme kavuşturmak için yeni yollar, bulvarlar, kavşak düzenlemeleri ve yeni kavşakları vatandaşların hizmetine sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya için önemli yollardan birisi olacak olan Güney Kuşak Yolundaki çalışmalarını sürdürüyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan önümüzdeki yılın sonuna bitirilmesi planlanan yolda yapılan çalışmaları inceledi.

Güney Kuşak Yolunda yapımı süren 50 metrelik yolda sathi kaplama yaparak virajı düz hale getirdiklerini belirten Başkan Gürkan, “Güney Kuşak Yolumuz alanında bulunan kanalın eğimli olması ve sürekli kazalara mahal verebilecek bir yapıda olması hasebiyle şuanda 50 metrelik kuşak yolunda sathi kaplama yaptık, ayrıca yolu deplase edip düz hale getirerek virajı ve kanala düşme konusunu engellemeye gayret ettik. Bölgede bulunan binaların enkaz bedelleri de Büyükşehir Belediyemiz tarafından ödenmeye başlandı. Enkaz bedellerinden sonra önümüzdeki yıl Güney Kuşak Yolunun Malatya’da ki trafiği rahatlatma ve ulaşımın sağlıklı yürütülmesi anlamında faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu