Türkiye

Mardin’de görme engelli şehit annesine Vali eşinden destek

Mardin’in Derik ilçesinde yatağa bağımlı ve görme engelli şehit annesine Mardin Valisi’nin eşi Beyhan Demirtaş destek oldu.

Şehmus EDİS (MARDİN HABER)15 Temmuz darbe girişimi esnasında, İstanbul’un Sultangazi ilçesinde motosiklet arkasında elinde Türk bayrağı taşıdığı anlarda FETÖ’cülerin saldırısı sonucu şehit olan Mardinli Mahmut Eşit’in Derik ilçesinde yaşayan görme engelli annesi, sağlık sorunlarından dolayı oğlunun mezarına gidemiyordu.

Durumdan haberdar olan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Derik’e giderek aileyi ziyaret etti. Anne Berika Eşit (71) bayram arifesinde oğluna olan hasretini dile getirerek “Onu yanımda hissediyorum” dedi.Durumdan oldukça etkilenen Demirtaş, Cevizpınar Mahallesi’ndeki Hıdran Mezarlığı’na kadar Şehit Mahmut Eşit’in annesi Berika Eşit’e destek olup eşlik etti. Sağlık sorunlarından dolayı yürüyemeyen anne Berika Eşit için ambulans çağrıldı. Ambulans ile mezarlığa gelebilen eşit burada Kürtçe ağıtlar yaktı.“Bayram arifesinde mezarına geldim, kalk oğlum, kalk kuzum, annen sana kurban olsun, mekânın cennet olsun” diyen anne Eşit, “Allah Valimizden ve kıymetli eşinden razı olsun, kendilerine güç kuvvet versin. Allah Devletimizi başımızdan eksik etmesin” dedi. Hem hüznü, hem de mutluluğu bir arada yaşayan Anne Eşit, Beyhan Demirtaş ile vedalaşırken Vali Mahmut Demirtaş’a da selamlarını iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu