Spor

Sandıklı’da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı

Sandıklı ilçesinde, Afyonkarahisar Valiliği’nin himayesinde düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında 657 üçüncü sınıf öğrencisi, sportif yetenekleri değerlendirildi. 

Programa Sandıklı Kaymakamı Önder Çengel, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, 

Sandıklı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Araz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Ayhan ve Yasin Filiz ile Asker Alma Başkanı Ramazan Yılmaz katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, programda yaptığı açıklamada, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı’nın temel amacının, spor alanında potansiyeli olan çocukları erken yaşta keşfederek milli takımlara ve spor başarılarına hazırlamak olduğunu belirtti. 

Kasapoğlu, Sandıklı’da gerçekleştirilen taramalarda 657 öğrencinin yeteneklerinin değerlendirildiğini ve birçok yeteneğin keşfedilip spora yönlendirildiğini ifade etti. 

Gelecekte bu programın meyvelerini toplamaya devam edeceklerine inandığını belirten Kasapoğlu, programa katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yetenek taramasında başarılı olan öğrenciler, yıllık temel eğitim programına dahil edilecekler. 

Temel eğitimlerini tamamlayan öğrenciler daha sonra kapsamlı testlere tabi tutularak hangi spor branşına yatkın oldukları belirlenecek ve ilgili branşa yönlendirilecekler. 

#SportifYetenek #SporaYönlendirme #Sandıklı #Afyonkarahisar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu