Türkiye

Ünlü mankene ‘ifşa’ tuzağı! Hesabını kaptırdı…

Cep telefonuna gelen SMS’e tıklayınca sosyal medya hesabı ele geçirilen manken ve sunucu Elif Ece Uzun dolandırıcılık ve tehdit şoku yaşadı. Uzun’un hesabından çok sayıda ünlü isimden ‘elimizde ifşa görüntünüz var’ diyerek para koparan dolandırıcılar binlerce liralık vurgun yaptı.

Bir dönem Çarkıfelek programında Mehmet Ali Erbil’in yardımcılığını yapan ünlü manken Elif Ece Uzun, telefonuna gelen bir SMS linkine tıkladı ve İnstagram hesabı dolandırıcıların eline geçti. İddiaya göre hesabı ele geçiren dolandırıcılar Uzun adına paylaşımlar yapıp onda ekli olan onlarca ünlü isimi de dolandırdı. Öyle ki dolandırılanlar arasında Manken, şarkıcı, Sanatçı, siyasetçi bile var.

Günaydın’dan Yunus Emre Kavak’ın haberine göre, Uzun, bu olayı ancak kendisine gelen telefon yağmuru ile fark etti. Hemen ardından CİMER’e yazdığı şikayet metni ile kısa sürede hesabı kapandı ama dolandırıcılar binlerce lira vurgunu yapmışlardı.

“CİMER’E YAZDIM HESABIM KAPANDI”

Bazı arkadaşlarımın da hesabını gönderdikleri bir linkle ele geçirmişler diyen Uzun; “İnsanlara beni rezil ettiler. Bunu benim yaptığımı düşünüp bana, çocuklarıma beddua edenler oldu. Hemen polise gittim şikayetçi oldum. CİMER’e yazdım kısa süre sonra hesabım kapatıldı. Ama dolandırılan parasını kaptıran o kadar çok insan var ki gerçekten çok üzgünüm. Böyle bir meselede adım geçtiği için. Bu dolandırıcılar o kadar çok farklı yerden giriş yapmış ki hesabıma artık ne kadar büyük bir şebeke bilmiyorum. Ülkenin her ilinde giriş vardı nerdeyse” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu