Belediyeler

BAŞKAN ZEYBEK´TEN BAYRAM MESAJI

BAKAN ZEYBEK’TEN BAYRAM MESAJI

          Afyonkarahisar Belediye Bakanm Mehmet Zeybek, Ramazan Bayram dolaysyla bir mesaj yaynlad. Bayramlarn, insanlar birbirine yaknlatran, kucaklatran ve toplumsal bar pekitiren çok anlaml günler olduunu belirten Bakan Zeybek, Ramazan Bayram’nn hogörü ve kardelik duygularnn younlat müstesna günlerden biri olduunu söyledi.

          Bakanmz Zeybek, mesajnda u ifadelere yer verdi: “Deerli hemerilerim, mübarek Ramazan aynn nimet ve ibadetlerini idrak ettiimiz bir aylk süreden sonra bayram günlerine ulam bulunmaktayz. Bayram; bulumann, barmann ve beraberliin öütlendii; küslüün, dargnln ve ayr dümenin yerildii mukaddes bir dönemin addr. Bu yüzden bayramlar slam ahlaknn yaanp yaatld manevi ve kültürel bir varlk alan, ortak hatra ve hedeflerimizin nefes ald kavuma sahasdr.

Bu yl da  Ramazan Bayram her senekinden biraz farkl olarak, tüm dünyada olduu gibi ülkemizde de devam eden koronavirüs salgnyla mücadele kapsamnda, vatandalarmzn korunmas adna devletimizin alm olduu tedbirlerin uygulanaca bir bayram olacak. letiim ve teknoloji ça olan günümüzde, uzaklklarn bir telefon kadar yakn olduunu hepimiz biliyoruz. Bu bayram sevdiklerimizle kucaklap sarlamayacaz. Ancak hepimizin sal için iletiim imkanlaryla buluacak ve daha güzel gelecek zamanlar için devletimizin belirlemi olduu kurallara uyacaz. Ülkemizi ve dünyay sarsan salgn dolaysyla yaadmz zor günleri hep birlikte atlattmz, sosyal mesafe engelini atmz ve tekrar kucaklatmz bayramlar yaamak en büyük temennimizdir.

           Pandemi sürecinde iftar sofralarnda bir arada olamadk ama gönül birlikteliimizi salamlatrmak ve her zamankinden daha fazla yüreklere dokunmak adna tüm gayretimizi gösterdik. Afyonkarahisar Belediyesi olarak Ramazan ay boyunca 5 bin aileye erzak desteinde bulunduk. Ayn ekilde  Ramazan ay boyunca binlerce vatandamzn evine her gün scak yemek ulatrdk. Sosyal belediyeciliin gerei olan yardmlama ve dayanma anlayn ilimiz geneline yayarak istikrarl bir ekilde yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz.

          Yine Zimem Defteri uygulamamz hayata geçirdik, uygulamamz baaryla yürüttük. Yaptmz yardmlama çarlarna koar admlarla karlk veren tüm hemerilerimize bir kez daha teekkür ediyorum.

        Bu düüncelerle bütün hemehrilerimizin ve slam âleminin mübarek Ramazan Bayram’n kutluyor, bayram cokusunun kardeliimizi daha da güçlendirmesini, bu mübarek bayram günlerinin insanln içinde bulunduu salgn hastalk sürecinden kurtulmasna hem milletimiz hem slam alemi hem de insanlk için bar, huzur ve refaha vesile olmasn diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu