Belediyeler

BAYRAM COŞKUSU BALKONLARA TAŞTI

Afyonkarahisar Belediyesi, COVD-19 tedbirleri kapsamnda uygulanan tam kapanmadan dolay evlerinden çkamayan vatandalarmzn Ramazan Bayramn “müzikli animasyon” ekipleriyle mahalleri gezerek kutlad.

BAYRAM COKUSU BALKONLARA TATI

          Afyonkarahisar Belediyesi, sokaa çkma kstlamasnn uyguland Ramazan Bayramnda düzenledii etkinliklerle vatandalarn evlerine misafir oldu. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlaryla Kültür ve Sosyal ler Müdürlüü’ne bal ekipler, bo kalan sokaklarda kutlama etkinlikleri düzenleyerek vatandaa mutlu bir bayram yaatt. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’ de kutlamalara katlarak vatandalarmzn youn ilgisiyle karlanarak çocuklara hediyeler datt. 

ÇOCUKLARIN MUTLULUU GÖRÜLMEYE DEERD

        Evlerinde kalan vatandalara Ramazan Bayram’na özel sürprizler hazrland, arklar söylendi.  Belediye Bakan Mehmet Zeybek’in talimatyla bayram cokusunu vatandalarn evine götüren Kültür ve Sosyal ler Müdürlüü, ehrin dört bir tarafnda oluturduu konvoylarla büyük ilgi gördü. Ramazan Bayram’na özgü arklarn çalnd kutlamalar balkonlarda ve camlarda özleyenlerin mutluluu görülmeye deerdi.

GÜN BOYU MAHALLELER GEZLD

          7’den 70’e genci yals seslendirilen arklara balkonlardan elik etti.  Çocuklar için balkonlardan sarktlan sepetlerin içine hediyeler brakld. Bayraklar ve balonlarla süslenen araçlara büyük ilgi gösteren hemehrilerimiz Ramazan Bayram cokusunu yaad. Ekip, konvoy ile birlikte ehrimizdeki mahalleleri gün boyunca gezerek vatandalar hem elendirdi hem de çeitli ikramlarda bulundu. Mahallerinde evlerinin balkonlarna çkan baz vatandalar etkinlii cep telefonlaryla video ve fotoraf çekti. Baz vatandalar ise çocuklaryla birlikte tempo tuttu.

“BAYRAM HAVASINI EVLERE TAIDIK”

      Kültür ve Sosyal ler Müdürü hsan Akar, Kovid-19 salgn sokaa çkma kstlamasndan dolay evlerinden çkamayan Afyonkarahisar halkna bahar havas yaattklarn söyledi. Etkinlikte 30 kiilik ekibin görev aldn dile getiren Akar, öyle konutu: “Caddeler bugün bo maalesef. En büyük dileimiz bir an önce bu salgnn ülkemizden gitmesi. Tam kapanma sürecinde Afyonkarahisar Belediyesi olarak böyle bir elence etkinlii düzenledik. Müzikli animasyon ekiplerimiz mahallerdeki küçük çocuklarmz sevindiriyor. Onlara, boyama kitaplar ve çeitli hediyeler veriyor. Etkinliimizde desteklerini esirgemeyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve ekip arkadalarma teekkür ederim” diye konutu.

Haberin videosu için TKLAYIN

https://we.tl/t-q5kOnC7BQX

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu