Belediyeler

ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİNDEN ÜYE BELEDİYELERİNE KONTEYNER DESTEĞİ

ÇEVRE HZMETLER BRLNDEN ÜYE BELEDYELERNE KONTEYNER DESTE

       Afyonkarahisar li Çevre Hizmetleri Birlii, üyesi olan 59 belediye ve l Özel daresi’ne çöp konteyneri desteinde bulundu.Çevre Hizmetleri Birlik Bakan Mehmet Zeybek önderliinde Afyonkarahisar’n tamamna tama ve bertaraf ücreti almadan baarl bir ekilde kat atk hizmeti veren Çevre Hizmetleri Birlii, belediyelerin atklarn toplarken ilerini kolaylatrmak adna bir destekte daha bulundu.

Birlik üyelerine destek artarak devam ediyor

          Toplamda 1280 adet çöp konteyneri alm yapan Birlik, konteynerleri üye belediyelerine ulatrarak hizmetlerine sundu. Böylelikle Birliin üye belediyelerine son 1 yl içerisinde yapm olduu maddi destek 13 milyon liray geçti.

“Çevre konusunda duyarlyz”

      Çevre Hizmetleri Birlii Entegre Kat Atk Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nin baarl bir ekilde iini yaptn aktaran Zeybek Bakan, “Önceden belediyelerimizin srtna yük olan atklarn tanmas ve bertaraf konusu birlik çalmalar sayesinde yük olmaktan çkmtr. Bu çalmalar, tabi ki maddi konulardan daha fazla olarak çevrenin korunmas adna önemli çalmalardr. Çevre ve insan salnn deerinin daha fazla anlald u günlerde, çevrenin korunmas konusunda en baarl illerin banda geldiimizden dolay gururluyuz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu