Belediyeler

FRİGYA BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

FRGYA BSKLET FESTVAL BALADI

           Afyonkarahisar Valilii, Belediye Bakanl ve Free Bisiklet Topluluu i birliinde düzenlenen Frigya Bisiklet Festivali balad.Antpark önünde toplanan yaklak 250 bisikletli, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ile Belediye Bakan Mehmet Zeybek’in konumalarnn ardndan kent sokaklarnda ksa bir tur attktan sonra hsaniye ilçesindeki tarihi Frig Vadisine hareket etti.

“BSKLET YOLU YAPACAIZ”

           Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek Afyonkarahisar’da her hafta çok güzel organizasyonlarn yapldn vurgulayarak bugün de Türkiye’nin her yerinden gelen bisiklet severlerde kentin tarihi ve kültürel mekanlarn gezeceini kaydetti. Afyonkarahisar’n kabuunu krdn ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Geçtiimiz hafta Motokros ampiyonasna ev sahiplii yaptk. Yine Spor Kompleksimize takmlar gelmeye balad. lk olarak Ampute Takm 10 gün süre ile kampa girecek. Belediye olarak kendilerine destek olacaz. Bugünde Türkiye’nin bir çok ehrinden ilimize gelen bisiklet severlerle birlikteyiz. Spor Bakanmzn destekleriyle Afyonkarahisarmza uzun mesafeli bir bisiklet yolu kazandracaz. Bu vesileyle ehrimize misafir olan tüm katlmclara kazasz belasz bir sürü diliyorum” dedi. 

       Valimiz Gökmen Çiçek ise gizemli ve spor ehri Afyonkarahisar’da büyük bir organizasyona imza atldn söyledi. Etkinliin Afyonkarahisar’n tarihi ve kültürel noktalarn tantmna katk salayacan dile getiren Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, öyle konutu:”Hükümetimizde son zamanlarda bisiklet kullanlmas ve sporunun gelimesi için büyük çaba sarf ediyor. Afyonkarahisar’da da bunun için de farkndalk oluturuyoruz. Bugün bu organizasyonda bisikletlilerimiz, ehrimizin tarihi sokaklarn gezecekler. Ardndan da Frigya bölgesine geçecekler. nallah, etkilik Afyonkarahisar’n tantmna ve sporun gelimesine katk salayacak.”

             Free Bisiklet Topluluu Koordinatörü Birsen nal ise Frigya Bisiklet Festivaline Türkiye’nin her yerinden bisiklet tutkunun katldn ve güzergah hakknda bilgi verdi. “Salam kafa salam vücutta bulunur” felsefesiyle yola çktklarn dile getiren nal, “Bisiklet tutkunlar doay ve kendini sever, çevreyi korur. Bisiklet benzin yakmaz, ekonomiktir ve cebini korur. Ayrca, Frigya bize göre dünyann sekizinci harikasdr. Bölgede çok güzel tarihi mekanlar bulunuyor. Arkadalarmzla Afyonkarahisar’daki Frigyay kefetmeye geldik.” dedi. Manisa’dan festivale katlan bisiklet tutkunu Özlem ahin de bu tür etkinliklerin Türkiye’nin her yerinde yaplmas gerektiini ve ülkede daha salkl bir gençlik oluacana dikkat çekti. Kocaeli’den festivale katlan bisiklet tutkunu Gökhan Tülügün ise her yl benzer festivallere katldn herkesi bisiklet kullanmaya davet etti.Festival, pazar günü sona erecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu