Belediyeler

TAŞPINAR DERGİSİNİN 25. SAYISI ÇIKTI

TAPINAR DERGSNN 25. SAYISI ÇIKTI

                Afyonkarahisar tarihine k tutan Tapnar Dergisi’nin 25. says okuyucularyla bulutu. Yerel kültürü tantma ve aktarma gayretiyle hazrlanan Tapnar Dergisi’nin yeni saysnda da ilk kez okuyacanz konular, ilk kez göreceiniz fotoraflar ve belgeler yer alyor.  

        1950 ylna kadar aralksz olarak 161 say çktktan sonra çeitli aralklarla yaymlanan Tapnar Dergisi’nin yeni saylar okuyucusuyla bulumaya devam ediyor. Tapnar her saysnda birbirinden özel ve daha evvel deinilmemi tarihi konulara k tutuyor, tarihimizin önemli anlarn günümüze ulatryor, istikrarl bir ekilde normal periyodunda yaynlanyor. Osmanl’dan bu güne Afyonkarahisar’da idamlar, Arkeoloji Müzesinde bulunan koleksiyonlar, Bolvadin’de bir slam Mücahidi Abdülvehhab Gazi, Emirda Yöresinde evlilikte eski adetler, Büyük Utku antnn hikayesi ve Mescidi Aksa’da Son Askeri gibi bir çok eser Tapnar Dergisinin 25. Saysnda yer alyor.

BAKANDAN

        Tapnar’n yeni bir says ile merhaba. Her geçen gün kaybolmaya yüz tutan kültürel deerlerimize sahip çkarak, Afyonkarahisar’n örf, âdet ve geleneklerini ölümsüzletiren, genç nesillere aktaran Tapnar Dergisi yaynclk alannda ilimizin yüz ak.

        Sosyal belediyeciliin bir gerei olarak aksatmadan yaynladmz dergimiz elinizdeki 25.says ile yine pek çok konuya ilk kez deiniyor, gün yüzüne çkartyor. Elbette ki bu saynn elinize ulamasnda birçok kiinin emei var. Bata her biri adeta kuyumcu titizlii ile konular ele alan yazarlarmz. Her sayda üenmeden, bkmadan farkl konular ele alan yazarlarmza ne kadar teekkür etsek az. Yerel tarihi gün yüzüne çkartma çabalarmz dergimizle snrl kalmyor. Afyonkarahisar Belediyesi olarak duyurusunu yaptmz ‘’Yerel Tarih Yarmas ile bu konuda farkl çalmalarn ortaya çkacandan eminiz. Gerekli artlar tayan tüm okurlarmzn katlmn bekliyoruz. Tüm okurlarmza salkl günler dileklerimle, daha nice 25’inci saylara…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu