Belediyeler

ÜÇÜNCÜ ETHEM TEM FOTOĞRAF YARIŞMASI

ÜÇÜNCÜ ETHEM TEM FOTORAF YARIMASI

          Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düünce Dernei (ADD) Afyonkarahisar ubesi ibirliinde düzenlenecek Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmi dünyaca ünlü fotorafnn da sahibi olan Ethem Tem, fotoraf yarmasyla üçüncü kez anlacak.

        Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotorafçs Ethem Tem ansna üçüncüsü düzenlenecek yarma için bavurular balad. limizin tantmn ve özellikle Afyonkarahisar’n gizli kalm tarihsel dokusunun gün yüzüne çkarlmasn amaçlayan Afyonkarahisar konulu yarma, Türkiye Fotoraf Sanat Federasyonu destekleriyle gerçekletirilecek. Yarmaya katlmak isteyenler 15 Austos 2021 saat 23:00’e kadar http://www.tfsf.org.tr/ adresinden online bavuru yapabilecekler.

       Seçici kurul 20 Austos 2021 tarihinde toplanacak olup, dereceye giren eserler 23 Austos 2021 Sal günü kamuoyuna açklanacak. Zafer Haftas kutlamalar çerçevesinde 27 Austos Cuma günü düzenlenecek sergiyle görücüye çkacak eserler için ayn gün ödül töreni düzenlenecek. Yarmada birinciye 3 Bin TL, ikinciye 2 Bin TL, üçüncüye Bin TL, Ethem TEM Özel Ödülüne ise 3 Bin TL ödül verilirken 20 kiiye de 250’er lira sergileme ücreti verilecek

.
                Türkiye Fotoraf Sanat Federasyonu’nun destekleriyle gerçekletirilen yarmada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kocatepe’deki ölümsüz duruunu görüntüleyen fotorafçs Ethem TEM adna vurgu yaplarak farkndalk yaratmak adna yarmann üçüncüsü düzenleniyor. Özellikle Afyonkarahisar’n kefedilmemi, görüntülenmemi ve bilinmeyen güzelliklerinin gün yüzüne çkarlmas için fotoraf severleri yarmaya davet ediyoruz. Millî Mücadele ve Büyük Taarruz ’un geçtii alan ve mekânlarda çekilen fotoraflar “Ethem TEM Özel Ödülü” kapsamnda deerlendirilecektir.
               Yarmann seçici kurul üyeliklerini Burak ENBAK-EFIAP/b, Cengiz KARLIOVA-AFIAP, hsan AKAR-Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal ler Müdürü, Mehmet EROL-Afyon Frig Fotoraf Dernei ve Muzaffer UYAN-Tarihçi/Afyonkarahisar Emekli Kültür Müdürü yapacak.

Afyonkarahisar Belediyesi olarak ilimizin tantm ve fotoraf sanatna katkda bulunmak amacyla tüm sanatseverleri yarmaya katlmaya davet ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu