Belediyeler

 UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ

 UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ENLENDRD

        Afyonkarahisar Belediyesi tarafndan çerçevesinde her yl geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma enlii, 34. kez gerçekletirildi.  Uçurtma enlii’ne youn ilgi gösteren çocuklar, ‘en güzel uçurtma’ ve ‘en güzel uçan uçurtma’ dallarnda dereceye girmek için kyasya yart. Yarmaya, yaklak 70 uçurtma sahibi çocuk katlrken, jüri heyeti en güzel uçurtma ve en güzel uçan uçurtma dallarnda dereceye girenleri seçmekte bir hayli zorland.

         Yaplan deerlendirmeler sonunda, en güzel uçurtma dalnda birinci Emine Naz Özkan, ikinci Ayfer Ecrin Socun, üçüncü ise Muhammet Akkent oldular. En güzel uçan uçurtma dalnda ise birincilii Halil brahim Bakurt, ikincilii Yiit Efe Külcüolu, üçüncülüü ise Yusuf Bursalolu elde etti. Yarma srasnda, Afyonkarahisar Belediyesi tarafndan vatandalara pilav ve ayran ikram yapld.

KÜLTÜR SANAT AKADEMS RENK KATTI

       Yarmada dereceye giren çocuklara ödüllerini, jüri üyelerinin elinden ald.Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubu, seslendirdii eserlerle programa renk katarken, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, yarmaya katlan tüm çocuklar tebrik etti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu