Belediyeler

VALİMİZ AFYON İÇİN BİR ŞANS BUNU İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

VALMZ AFYON ÇN BR ANS BUNU Y DEERLENDRMELYZ

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek Bakanlnda düzenlenen turizm deerlendirme toplantsna katld.Toplantya, Vali Yardmclar Mehmet Boztepe ve Mehmet Keklik, ATSO Bakan Hüsnü Serteser, AKÜ Rektörü Mehmet Karaka, AFSÜ Rektörü Nurullah Okumu, Belediye Bakan Yardmclarmz Süleyman Karaku, Murat Öner, Benol Kaplan, Kültür ve Sosyal ler Müdürümüz hsan Akar,  l Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanr ve turizm sektörünün temsilcileri katld. Toplantda konuan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “ehrimizin tantm adna Afyonkarahisar Belediyesi olarak elimizden gelenin fazlasn yapyoruz. Belediye olarak her zaman yannzdayz. Yeter ki Afyon’u hak ettii yere el birlii ile getirelim” dedi.

“VALMZE TEEKKÜR EDYORUM”

Vali Gökmen Çiçek’in ehrimiz için bir ans olduuna dikkat çeken Zeybek Bakan; “Saolsun Sayn Valimiz ilimizin tantmna çok büyük emek veriyor.  ehrimizin tantmna katk salayan bir Valiye sahibiz. Kendisi Afyonkarahisar için bir ans. Bu ans iyi deerlendirmeliyiz. Sizler adna teekkür ediyorum” dedi. 2021 yl içinde ehrimizde düzenlenecek sportif faaliyetlere pandemi kurallar çerçevesinde hz vereceklerini kaydeden Belediye Bakan Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’n barndrd zenginliklerle yln 12 aynda farkl turizm kollarnda hizmet verebilecek altyapya sahip olduunu iaret etti.

2021 MOTOKROS AMPYONASU FESTVAL HAVASINDA OLACAK

Afyonkarahisar’n Cumhurbakanl himayelerinde 2021 ylnda yaplmas planlanan Dünya Motokros ampiyonasna hazrlandn ifade eden Bakanmz yarlarn festival havasnda geçeceini ifade etti. Zeybek Bakan; “2018 ve 2019 yllarnda Dünya Motokros ampiyonas’nn ikinci ayaklar gerçekletirilmi, dünyann en iyi pist ödülünü almt. 2019 ylnda 2018 senesinden daha iyi bir organizasyon gerçekletirerek motorsporunu seven insanlar, Afyonkarahisar’da buluturduk. 2020 ylnda yapmay düündüümüz bu organizasyonu, COVD- 19 hadisesinden dolay ötelemek mecburiyetinde kaldk. Bu sene inallah geride kalan yllara nazaran çok daha iyi bir organizasyon yapacaz.

ATV VE UTV TUTKUNLARI HAFTA SONU LMZDE OLACAK

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun tantm konusunda verdii desteklerden bahseden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Saolsun TMF motokros yarmalarnn yannda tantm için bizlere her türlü destei veriyor. Geçtiimiz aylarda 60 farkl ilden off road tutkunlarn araçlaryla birlikte ilimizde arladk. Yine bu hafta sonu ATV ve UTV tutkunlarn Frig bölgesi olmak üzere ehrimizin birçok noktasnda arlayacaz.

“BÜYÜKELÇLER EHRMZDE MSAFR EDECEZ”

 Gastronomi alannda yaplan çalmalara ilikin de açklamalarda bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 81 il valimize, Belediye Bakanlarna ve Büyükelçilere lezzet paketi gönderdiklerini hatrlatt. Büyükelçilere gönderilen lezzet paketlerinden çok güzel geri dönüler aldklarn ifade Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Temmuz yada Austos ay içinde tüm büyükelçilerini eleriyle birlikte Afyonkarahisar’da arlamay düündüklerini söyledi.

“70’E YAKIN SPOR KULÜBÜ EHRMZDE KAMP YAPTI”

Afyonkarahisar’n tarihi sokaklarnda yer alan evlerin restorasyonun devam ettiini belirten Bakanmz, Spor Turizminin gelimesi konusunda da çalmalar yürütüldüünü kaydederek geçtiimiz yl 70’e yakn takmn ehrimizde kamp yaptn söyledi. Bu konuda profesyonel bir broür çalmas yaptklarn dile getiren Zeybek Bakan, bu tantm broürünü Türkiye’deki tüm spor kulüplerine gönderdiklerini sözlerine ekledi.Toplantda Kültür ve Sosyal ler Müdürümüz hsan Akar’da bir konuma yaparak Afyonkarahisar Belediyesi’nin ehrimizin tantm adna yapt kültürel ve sosyal aktiviteler hakknda açklamalarda bulundu.

ALEM FM 4 NSAN’DA AFYON’DAN YAYIN YAPACAK

Gastronomi alannda yaplan tantm çalmalarndan söz eden hsan Akar, Gastronomi Müzesi ile ilgili çalmalarmz hzlandrdklarn söyledi. Gastronomi çalmalarna Frigya’y dahil etiklerini söyleyen hsan Akar, Gastronomi Festivalini 14-17 Ekim tarihleri arasnda yapmay hedeflediklerini söyledi.Millet Hamam’nda Hamam Kültürü Müzesi ve Kahvalt Evi çalmalarna baladklarn kaydetti. Kültür ve Sosyal ler Müdürü hsan Akar, Afyonkarahisar Valilii ile i birlii halinde yaplan Demircilik ve Nalbant Müzesi çalmalarnda da sona geldiklerini ifade etti. Ülkemizin önde gelen yayn kurulularndan olan Alem Fm’i ehrimize davet ettiklerini söyleyen hsan Akar; Alem Fm’in 9 Nisan tarihinde ehrimizden canl yayn yapacan bu yaynda da ilimizin tantmna katkda bulunacaklarn ifade etti. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu