Belediyeler

ZEYBEK BAŞKAN TRT RADYO-1´İN KONUĞU OLDU

ZEYBEK BAKAN TRT RADYO-1’N KONUU OLDU

      Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, TRT Radyo-1’in konuu oldu. TRT Ankara radyosu stüdyolarndan “Ekonomi Günlüü” isimli programda Zafer Ergin’in canl yayn konuu olan Bakanmz Gazeteci Frat Gazel’in sorularn yantlad.

        Programda Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalmalarn anlatarak, hedeflerini açklayan Zeybek Bakan, Afyonkarahisar’n bata termal turizm ve gastronomi alannda yapt faaliyetleri anlatt. ehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik potansiyeline ilikin açklamalarda da bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ilimizi her alanda tantmak için gece gündüz çaltklarn ifade etti.

        Afyonkarahisar’n yollarn geçi noktas olmas ve bölgeleri birbirine balamasndan dolay ülkemizin en önemli ehirlerinden biri olduunu söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “ Zaferin, termalin, mermerin, lokumun, sucuun, tarihin baehri. Konya’dan sonra Mevleviliin ikinci merkezi, ayrca Frig medeniyetinin merkezi. Kapadokya’dan sonra Peribacalarnn ve doal oluumlarn en çok yer ald ehir. Yer altndan çkan ifal sular ile de kadim ehrimiz turizm de artk gözde oldu. Sahip olduu termal tesislerle her geçen gün adndan söz ettiren Afyon’un, salk turizmi potansiyeli de her mecrada tantlyor. ehirde bulunan tesislerde 2020 ylnn sonunda konaklama amaçl giri yapan kii says 2 milyona yaklat. ifal sularn merkezi olarak bilinen Afyonkarahisar’mz termalde tatil adresi. K turizminde ilk akla gelen yerlerin banda gelen ehrimiz hizmet kalitesi ile de göz doldurup, dikkat çekiyor. Salk turizmi konusunda ifa arayan pek çok kii çok uzaklardan gelip, ehrimizde salna kavumu bir ekilde geri dönüyor. Bizlerde bu nimetlerin faydasn kazandrdmz hizmetler ve verdiimiz destekler ile ön planda tutuyor.” dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu