Belediyeler

İSLAMİ İLİMLER REHBERLİĞİNDE GÜNÜMÜZ PROBLEMLERİ

SLAM LMLER REHBERLNDE GÜNÜMÜZ PROBLEMLER

       Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar nsani Yardm Dernei (HH) ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ)slami limler Fakültesi i birliinde düzenlenen “slami limler Rehberliinde Günümüz Problemleri” konulu eitim programna ilikin protokol imzaland.

      Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, AKÜ slami limler Fakültesi Dekan Mustafa Güler ve Afyon HH Bakan Ahmet Ertürk arasnda imzalanan protokol gerei gelecek nesillerimize tefsir, hadis, fkh ve kelam konularnda zoom program üzerinden dersler veriliyor.

      Gençlerimizin yetimesi ve dinimizle ilgili konularda daha donanml hale gelmesi konusunda büyük çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, bu konuda Belediyemizle i birlii yapan Afyon HH ve AKÜ slami limler Fakültesi’ne teekkür etti.

DERSLER VERML GEÇYOR

        Zoom üzerinden verilen eitimlere 290’n üzerinde örencinin müracaat ettiini ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, tefsir, hadis, kelam ve fkh konular üzerinden verilen derslerin oldukça verimli geçtiini söyledi.

        Derslere sadece Afyonkarahisar ve ülkemizin çeitli illerinden deil, yurt dndan da katlm olduunu kaydeden Zeybek Bakan, “Gençlerimizin donanml bir ekilde yetimesi hususunda katkda bulabilirsek, bahtiyar olacaz. Hayra vesile olan, hayr ileyen gibidir. Bu tür çalmalara Afyonkarahisar Belediyesi olarak katk sunmaya her zaman devam edeceiz” dedi.

BEKLEDMZDEN DAHA BÜYÜK LG GÖRDÜ

         AKÜ slami limler Fakültesi Dekan Mustafa Güler ise üniversitenin bir ilevi eitim öretime katkda bulunmak bir dier görevi de sosyal sorumluluk projelerine destek vermek olduunu söyledi. Güler, “Belediyemiz ve HH ile ibirlii halinde yaptmz bu proje beklediimizden daha büyük ilgi gördü.  Derslere katlan gençlerimiz bata olmak üzere Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Afyon HH Dernek Bakanmz Ahmet Ertürk’e teekkür ediyorum” dedi.

BAKANIMIZ HEP YANIMIZDA OLDU

            Afyon HH Dernei Bakan Ahmet Ertürk, kamu yararna bu tür çalmalar yapmaktan duyduu memnuniyeti dile getirdi. Ertürk öyle konutu; “Genç HH’da ki arkadalarmzla birlikte Bismillah diyerek ilk olarak Belediyemizin kapsn çaldk. Ne zaman Belediye Bakanmzdan bu tür projeler konusunda destek istesek saolsun her zaman yanmzda oluyor. Gençlerimizdeki enerjiyi, sinerjiye dönütürdük. Çok bereketli ve güzel bir çalma oldu. Desteklerini esirgemeyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek bata olmak üzere Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinakt ve slami limler Fakültesi Dekan Mustafa Güler’e teekkür ediyorum.”VDEOLU HABER 
https://wetransfer.com/downloads/618738d4aeb9fe51740e24abcb9dd38520210524095117/d6e3d5

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu