Belediyeler

ÜÇÜNCÜ ETHEM TEM FOTOĞRAF YARIŞMASI

ÜÇÜNCÜ ETHEM TEM FOTORAF YARIMASI (VDEO HABER)

          Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düünce Dernei (ADD) Afyonkarahisar ubesi i birliinde düzenlenecek Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmi dünyaca ünlü fotorafnn da sahibi olan Ethem Tem, fotoraf yarmasyla üçüncü kez anlacak.

          Yarma öncesi Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek Bakanlnda Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, Atatürkçü Düünce Dernei Afyonkarahisar ube Bakan Veli Cengiz ve dernek yönetim kurulu üyelerinin katlmlaryla tantm toplants düzenledi. Toplantda konuan ADD Afyonkarahisar ube Bakan Veli Cengiz ise desteklerinden dolay Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür etti.

“TÜM FOTORAF SANATÇILARINI YARIMAYA DAVET EDYORUZ”

          Atatürk’ün Kocatepe’de çekilen fotorafnn tüm dünya tarafndan bilindiini söyleyen ADD Afyonkarahisar ube Bakan Veli Cengiz, yarmadaki eserleri Afyonkarahisar, Dumlupnar ve Ayazini’nin yan sra Aydn, Nazilli, Söke, Selçuklu ve zmir’de de tantmay hedeflediklerini dile getirdi.

            ADD Afyonkarahisar ube Bakan Veli Cengiz “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kocatepe’deki ölümsüz duruunu görüntüleyen fotorafçs Ethem TEM adna vurgu yaplarak farkndalk oluturmak adna yarmann üçüncüsünü düzenliyoruz. Özellikle Afyonkarahisar’n ve ülkemizin kefedilmemi, görüntülenmemi ve bilinmeyen güzelliklerinin gün yüzüne çkarlmas için fotorafseverleri yarmaya davet ediyoruz” dedi.

“TARHSEL DOKUYU GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAYI HEDEFLYORUZ”

           Zeybek Bakan, yarmada ilimizin tantmn ve özellikle Afyonkarahisar’n gizli kalm tarihsel dokusunun gün yüzüne çkarmay hedeflediklerini söyledi.  Bakan Zeybek; “Atatürkçü Düünce Dernei Afyonkarahisar ubesi i birliinde yaplacak yarmamz Türkiye Fotoraf Sanat Federasyonu’nun katklaryla düzenleyeceiz. Yarmamzda Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmi dünyaca ünlü fotorafnn da sahibi olan Ethem Tem’i üçüncü kez anacaz.  Seçici kurul 20 Austos 2021 tarihinde toplanacak. Dereceye giren eserleri 23 Austos 2021 Sal günü kamuoyuna açklayacaz. Zafer Haftas kutlamalar çerçevesinde 27 Austos Cuma günü düzenleyeceimiz sergiyle görücüye çkacak eserler için ayn gün ödül töreni düzenleyeceiz. Yarmada birinciye 3 Bin TL, ikinciye 2 Bin TL, üçüncüye Bin TL, Ethem TEM Özel Ödülüne ise 3 Bin TL ödül verirken 20 kiiye de 250’er lira sergileme ücreti vereceiz.Bu duygu ve düüncelerle katklarndan dolay Atatürkçü Düünce Dernei Afyonkarahisar ube Bakanmz Veli Cengiz olmak üzere destek veren herkese teekkür ediyor, tüm sanatseverlerimizi yarmaya katlmaya davet ediyorum” dedi. Yarmaya katlmak isteyenler 15 Austos 2021 saat 23:00’e kadar http:// http://www.tfsf.org.tr/ adresinden online bavuru yapabilecekler.

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://wetransfer.com/downloads/d5408235b602d070d02ed427c8866f5c20210609084843/229179aebd1cb8e6bf79ab4d78c1596520210609084904/9bd793

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu